Strona główna > Szkolenia dla dyrektorów

Szkolenia dla dyrektorów

Stowarzyszenie Epsilon Plus udostępnia Państwu – Dyrektorom szkół – możliwość udziału w cyklu systematycznych szkoleń on-line pt. „Dyrektor jako lider szkoły on-line” 

 

Zakres szkolenia: 

I. Wzmocnienie roli oraz rangi dyrektora jako organizatora i koordynatora pracy zdalnej nauczycieli 

Jak skutecznie zarządzać zespołem w sytuacji kryzysu (metodyki pracy z kryzysem, z oporem oraz metody pracy ze zmianą). Istota dbałości o poczucie bezpieczeństwa grupy, zarzadzanie szkołą w oparciu o rytmizację działań (znaczenie jasnego planu i harmonogramu dla wzmocnienia poczucia bezpieczeństwa).

II. Wzmocnienie dyrektora w wyzwaniach zarządzania i wspierania zespołu nauczycieli on-line

Zarządzanie gronem pedagogicznym w sytuacji zmiany. Rola lidera w sytuacji zmiany i w sytuacji przewlekłego stresu. Jak wzmacniać zasoby grona pedagogicznego i pracować nad utrzymaniem motywacji wśród nauczycieli. Efektywne korzystanie z możliwości technicznych pracy z Radą Pedagogiczną w systemach telekonferencyjnych.

III. Aktywna wymiana doświadczeń pomiędzy dyrektorami w zakresie zdalnego zarządzani szkołą

Korzystanie z możliwości wspólnego wypracowywania i wzajemnego konfrontowania różnorodnych strategii wdrażanych w poszczególnych szkołach. Uzyskanie wsparcia w poprzez udział w profesjonalnie prowadzonej grupie rozwojowej dla menadżerów oświaty.

 

 Uczestnicy: dyrektorzy szkół wszystkich poziomów.

Czas i miejsce: szkolenia prowadzone są częściowo na platformie webinarowej a częściowo, dla uzyskania większego poziomu interakcji z uczestnikami, na platformie telekonferencyjnej.

Aby zarejestrować swój udział w szkoleniu:

  1. Prosimy wejść w link do rejestracji (podany poniżej).
  2. Zostaną Państwo przekierowaniu do formularza rejestracyjnego, gdzie należy uzupełnić dane rejestracyjne.
  3. Prosimy podać adres e-mail, z którego Państwo korzystacie, ponieważ na niego system wyśle indywidualny link do szkolenia.
  4. W otrzymany link prosimy wejść w planowanym terminie szkolenia.

 

Warunki techniczne udziału:

  • Dostęp do Internetu.
  • Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów.
  • Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
  • Platforma telekonferencyjna umożliwia tworzenie wirtualnego pokoju spotkań, w którym wiele osób może się widzieć i słyszeć. Aby w pełni wykorzystać więc te możliwości, zachęcamy do przygotowania kamery i mikrofonu (większość laptopów posiada wbudowane kamerę i mikrofon, w przypadku komputerów stacjonarnych najczęściej konieczne jest użycie dodatkowego sprzętu).

 

Uwaga: Ilość uczestników na każdym szkoleniu jest ograniczona. W przypadku zamknięcia list uczestników, rejestracja w danym terminie nie będzie możliwa a kolejne terminy szkoleń będą zamieszczane poniżej.

  

Termin szkolenia: 22.05.2020 r. (piątek), godz. 10.30

Odpłatność: koszt udział w szkoleniu – 260 zł. Faktura wystawiana jest po dokonaniu zapisu oraz przesyłana mailowo zgodnie z danymi szkoły podanymi w formularzu rejestracyjnym. Ze względu na ściśle określoną liczbę miejsc w grupie rezygnacja z udziału możliwa jest tylko do 10 dni przed terminem szkolenia.

Link do rejestracji: https://livewebinar.com/747-487-518/9b1c74f993636f221532cf9d14e6eb9f