Magister psychologii (UJ), absolwent kursu treningu kontaktu i umiejętności interpersonalnych. W trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w Katowickim Instytucie Psychoterapii. Uczestnik licznych kursów doskonalących, uczestnik i prelegent wielu konferencji z obszaru profilaktyki, długoletni praktyk w zakresie prowadzenia warsztatów i szkoleń dla dzieci i młodzieży oraz nauczycieli i rodziców. Współtwórca programów rekomendowanych Profilaktyczny Bank Dobrych Praktyk oraz Program Profilaktyczno-Wychowawczy EPSILON.
W zespole pełni funkcję koordynatora pracy trenerów programów rekomendowanych.
Mówi o sobie: „Lubię odkrywać nowe miejsca, poznawać nowe kultury, smaki i obyczaje. Pasjonuje mnie spoglądanie na różne zagadnienia z wielu perspektyw, poszukiwanie nowych, niejednoznacznych odpowiedzi, unikając zarówno z góry utartych schematów jak i dróg na skróty”.
Anna Knapik
Pedagog, trener, psychoterapeuta, koordynator zespołu
Absolwentka pedagogiki (UŚ), trener warsztatu umiejętności psychospołecznych (Śląskiej Szkoły Trenerów Gniazdo), psychoterapeutka (Studium Terapii Rodzin OPTA). Asystent dydaktyczny ŚUM. Ukończyła Zaawansowaną Szkołę Współczesnej Psychoterapii Psychodynamicznej. (Laboratorium Psychoedukacji oraz Pracownia Humani ). Absolwentka licznych kursów i szkoleń .Współtwórczyni programów rekomendowanych Profilaktyczny Bank Dobrych Praktyk oraz Program Profilaktyczno-Wychowawczy EPSILON.. Długoletni praktyk w zakresie pracy profilaktycznej i szkoleniowej z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i rodzicami.
W zespole zarządza jakością pracy trenerów oraz zajmuje się wsparciem merytorycznym zarówno trenerów jak i realizowanych w zespole systemowych projektów profilaktycznych.
Mówi o sobie: "interesuje mnie człowiek, jego rozwój, zasoby, trudności i budowanie relacji. Inspiruje mnie muzyka i koty. Aby lepiej rozumieć współczesny świat dzieci i młodzieży gram na konsoli i oglądam Netflixa".
Wiktor Szynkaruk
Trener – mentor
Ukończył psychologię (UJ) oraz liczne warsztaty doskonalące w zakresie pracy z grupami dzieci i młodzieży. Od 2006 roku pracuje jako trener warsztatów profilaktycznych i umiejętności miękkich. Cyklicznie prowadzi warsztaty z zakresu pewności siebie, asertywnosci i radzenia sobie ze stresem. Od 15 lat zajmuję się medytacją w ujęciu neuropsychologicznym i psychologii ewolucyjnej.
Jest współtwórcą teamu trenerskiego Epsilona, w którym pełni rolę trenera-mentora.
Mówi o sobie: „pasjonuję się szeroko pojętą popkulturą, rozumieniem i pogłębianiem zrozumienia wspólnych kodów kulturowych w kontekście pracy nad zmianą zarówno z dziećmi jak i z dorosłymi”.
Paweł Piotrowski
Pedagog, socjolog, TRE Provider
Absolwent pedagogiki (UP) Ukończył Studium Terapii przez Sztukę oraz Program Pomocy Psychologicznej (IIPG) w Krakowie. Uczestnik szkoły psychoterapii w nurcie analizy bioenergetycznej Alexandra Lowena.
W zespole zajmuje się w pracą z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i rodzicami oraz działaniami mentoringowymi.
Mówi o sobie: „uwielbiam spędzać czas na działce, gdzie podziwiam stale przeobrażającą się naturę i odpoczywam w leśnej ciszy. Uczę się sztuki masażu poszerzając swą świadomość pracy przez ciało."
Dorota Mularz
Psycholog, trener, psychoterapeuta
Absolwentka psychologii (UJ), trener umiejętności psychospołecznych oraz psychoterapeutka w trakcie certyfikacji w Szkole Psychoterapii INTRA. Ponadto jest absolwentką Szkoły Trenerów BAZA oraz Studium Reintegracji Społecznej Polskiego Towarzystwa Psychoprofilaktycznego. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą, ich rodzicami i nauczycielami. Prowadziła również warsztaty terapii zajęciowej dla osób cierpiących na schizofrenię oraz terapię grupową dla osób cierpiących na nerwice.
W zespole zajmuje się w pracą z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i rodzicami a także działaniami mentoringowymi, konsultingowymi i teambuldingowymi adresowanymi do szkół.
Mówi o sobie: „moją pasją są biegi na długie dystanse, długie podróże i wędrówki górskie”.
Kamila Świstowska
Psycholog, trener
Absolwentka psychologii (KUL). Ukończyła m.in. szkolenie trenerskie w Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys oraz Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.
W zespole zajmuje się w pracą z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i rodzicami.
Mówi o sobie: „pasjonuję się językiem hiszpańskim i salsą. Uwielbiam pić kawę i zajadać słodkości w towarzystwie dobrych kryminałów. W domu spełniam się jako kreatywna mama”.
Julia Kowalska
Psycholog, trener
Absolwentka psychologii (SWPS) oraz socjologii stosowanej (UW). Absolwentka studiów podyplomowych z Psychologii Pozytywnej (SWPS). Rozpoczęła kształcenie psychoterapeutyczne w Studium Psychologii Procesu. Długoletni praktyk w pracy warsztatowej z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.
W zespole zajmuje się pracą z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami oraz rodzicami.
Mówi o sobie: „Ciekawi mnie świat, co napędza mnie do działania. Uwielbiam obserwować i uczyć się od innych ludzi, nawet jeśli mają tylko 7 lat 🙂 Wolny czas spędzam z bliskimi, podróżuję, odpoczywam i zachwycam małymi rzeczami.”
Adriana Wagner
Psycholog, trener
Absolwentka Psychologii (UW), w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów (WSKZ). Początek ścieżki trenerskiej rozpoczęła poprzez wolontariat w programie „Akademia Przyszłości”, Doświadczenie zawodowe zdobywała podczas praktyk, staży i warsztatów pracując z dziećmi i rodzinami z różnych kręgów kulturowych (Europa, Zambia, Półwysep Arabski). Obecnie zajmuje się również wsparciem i terapią osób rozwijających się w spektrum autyzmu.
W zespole zajmuje się pracą z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami oraz rodzicami.
Mówi o sobie: Uwielbiam taniec, ruch, energię i spotkania z ludźmi. Popołudniami spełniam się jako trener zajęć ruchowych i relaksacyjnych. Fascynuje mnie praca z ciałem i umysłem, a przede wszystkim integracja tych dwóch podejść.
Marta Warlewska
Pedagog, trener
Absolwentka Pedagogiki i Animacji Społeczno - Kulturalnej (UŚ). Ukończyła Szkołę Trenerów MERITUM oraz Studium Terapii Dzieci i Młodzieży. Obecnie - w trakcie certyfikacji TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach.) Swój warsztat pracy doskonali podczas kursów i webinarów (m.in. NVC). Poza pracą trenerską, pracuje na obozach jako wychowawca oraz instruktor zajęć rozwijających kreatywność.
W Zespole zajmuje się prowadzeniem warsztatów z dziećmi, młodzieżą, rodzicami oraz nauczycielami.
Mówi o sobie: „uwielbiam aktywnie spędzać czas wolny. Gdy mam go więcej - wyskakuje w góry, jeżdżę na rowerze bądź biegam. Lubię sztukę, teatr i dobrą książkę. Dużo radości czerpię ze spotkań z ludźmi i rozmów z nimi."
Magda Bertino
Psycholog, socjolog, trener
Ukończyła studia na kierunkach socjologia oraz psychologia (UKSW). Jest absolwentką rocznego kursu Warsztatów Umiejętności Trenerskich CSiDZ a swoje kompetencje trenerskie rozwijała uczestnicząc w warsztatach organizowanych przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych. Ukończyła również kurs I stopnia TSR. Pracę trenerską łączy z wolontariatem w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
W zespole zajmuje się w pracą z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i rodzicami.
Mówi o sobie: „pasjonuję się tańcem ludowym. Koncerty na scenie, festiwale folklorystyczne i inne aktywności związane z miłością do polskiego folkloru pochłaniają mój wolny czas od 17 lat”.
Joanna Komorowska
Psycholog, trener
Absolwentka psychologii(APS), trener umiejętności społecznych, trenerka Programu Epsilon.
W zespole zajmuje się pracą z dziećmi i młodzieżą oraz inicjatywami związanymi z wdrażaniem inicjatyw społecznych w porozumieniu z partnerami USA i Kanady.
Mówi o sobie: „Moją pasją są podróże, zarówno te wielkie, na koniec świata jak i kulinarne, w głąb kuchni mojej babci Janinki, a także codzienne: czyli rozmowy z nowo poznanymi ludźmi. W wolnym czasie czytam książki, jeżdżę na rowerze i gram w gry planszowe."
Marek Kaleta
Antropolog, mediator, trener
Absolwent Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Ukończył szkołę Coachingu Indywidualnego i Grupowego TROP , Szkołę Trenerów Antyprzemocowych SZTAMA , Podyplomowe Studia Negocjacji, Mediacji i innych Alternatywnych Sposobów Rozwiązywania Sporów WPiA UW. Brał udział w szkoleniach Next Steps For Leaders, Erasmus+ Basic Synergy Training Path to Understanding, Erasmus+ NVC Training Course for Youth Workers
W zespole zajmuje się pracą z dziećmi, młodzieżą i rodzicami.
Mówi o sobie: "Pasjonują mnie spotkania z innymi ludźmi, wielką przyjemność daje mi poznawanie i rozumienie ich innych punktów widzenia. Wierzę że najcenniejsza wiedza tworzy się w relacji. W czasie wolnym wsłuchuję się w podcasty i audiobooki".
Anna Koźlińska
Psycholog, trener
Absolwentka psychologii (UAM) oraz kulturoznawstwa (UAM). Ukończyła liczne kursy trenerskie dotyczące wykorzystania metod edukacji nieformalnej do pracy z grupami (m.in „Train the Trainers” oraz „Advanced Facilitators Training Course”). Trenerka umiejętności społecznych TUS i absolwentka szkoleń dramy stosowanej (m.in „Kurs na relacje” w Stowarzyszeniu Praktyków Dramy Stop-Klatka) oraz kursów związanych z uważnością i holistycznym rozwojem (m.in Mindfulness Based Stress Reduction). Prowadzi warsztaty rozwojowe dla różnych grup wiekowych zarówno w Polsce jak i za granicą.
W zespole zajmuje sie prowadzeniem warsztatów dla nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzieży.
Mówi o sobie: „W codzienności moje baterie doładowuje praktykowanie jogi, bycie w naturze i rozmowy”.