Strona główna > Aktualności > Nieodpłatne webinary dla dyrektorów

Nieodpłatne webinary dla dyrektorów

 

Projekt „Wykorzystać szansę i sprostać wyzwaniom! Start nowoczesnej szkoły do nowej rzeczywistości” pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

 

Stowarzyszenie Epsilon Plus udostępnia Państwu – Dyrektorom szkół oraz przedstawicielom samorządów – możliwość udziału w bezpłatnych seminariach on-line pt. „Wpływ działań podejmowanych w okresie pracy zdalnej na kondycję szkoły po powrocie do pracy stacjonarnej” 

 

Zakres seminarium:

1. Uczniowie i nauczyciele w nowej, „zdalnej” rzeczywistości

Najistotniejsze mechanizmy i procesy psychologiczne uaktywniające się w sytuacją izolacji i braku bezpośredniego kontaktu z grupą: w ujęciu socjospołecznym, psychologicznym i terapeutycznym. Jak zdalne funkcjonowanie szkoły oddziałuje na kondycję psychofizyczną, emocjonalną i społeczną uczniów oraz nauczycieli.

2. Dobrostan uczniów i nauczycieli podstawą efektywnego funkcjonowania szkoły

Możliwe na „tu i teraz” formy pozytywnego oddziaływania na dobrostan uczniów i nauczycieli. Bezpośrednie i odroczone korzyści, które przynosi podejmowanie działań wspierających nauczycieli i uczniów w trudnej kryzysowej sytuacji. Znaczenie utrzymania prawidłowej kondycji psychicznej i emocjonalnej uczniów i nauczycieli dla prawidłowego funkcjonowania Rady Pedagogicznej oraz grup klasowych

3. Nowa rzeczywistość szansą na ewolucję szkoły. Istota i znaczenie budowania łączności ze szkołą.

Projektowanie najistotniejszych  działań na czas powrotu szkoły do pracy stacjonarnej. Jak doświadczenia i inicjatywy podejmowane w kryzysie mogą budować użyteczny potencjał dla rozwoju szkoły w przyszłości.

 

Uczestnicy: dyrektorzy lub wicedyrektorzy szkół, przedstawiciele samorządów.

Czas i miejsce: Seminarium prowadzone jest częściowo na platformie webinarowej a częściowo, dla uzyskania większego poziomu interakcji z uczestnikami, na platformie telekonferencyjnej. Czas trwania – 2 godz.

 

Aby wziąć udział w seminarium:

  1. Prosimy wejść w link do rejestracji (podany poniżej).
  2. Zostaną Państwo przekierowaniu do formularza rejestracyjnego, gdzie należy uzupełnić dane rejestracyjne.
  3. Prosimy podać adres e-mail, z którego Państwo korzystacie, ponieważ na niego system wyśle indywidualny link do szkolenia.
  4. W otrzymany link prosimy wejść w planowanym terminie szkolenia.

 

Warunki techniczne udziału:

  • Dostęp do Internetu.
  • Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów.
  • Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
  • Platforma telekonferencyjna umożliwia tworzenie wirtualnego pokoju spotkań, w którym wiele osób może się widzieć i słyszeć. Aby w pełni wykorzystać więc te możliwości, zachęcamy do przygotowania kamery i mikrofonu (większość laptopów posiada wbudowane kamerę i mikrofon, w przypadku komputerów stacjonarnych najczęściej konieczne jest użycie dodatkowego sprzętu).

 

Uwaga: Ilość uczestników na każdym seminarium jest ograniczona. W przypadku zamknięcia list uczestników, rejestracja w danym terminie nie będzie możliwa a kolejne terminy seminariów będą zamieszczane poniżej.

 

Termin szkolenia: 20.05.2020 r. (środa), godz. 10.30

Link do rejestracji:  https://livewebinar.com/975-254-896/12a4275ca0ced2ed93f578927b2b8d53