Strona główna > Aktualności > Nieodpłatne webinary dla pedagogów

Nieodpłatne webinary dla pedagogów

 

Projekt „Wykorzystać szansę i sprostać wyzwaniom! Start nowoczesnej szkoły do nowej rzeczywistości” pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

 

Stowarzyszenie Epsilon Plus udostępnia Państwu – pedagogom szkolnym – możliwość udziału w bezpłatnych seminariach on-line pt. „Jak wspierać uczniów i dbać o relacje w nauczaniu zdalnym? Praca wychowawcza szkoły on-line”.

 

Zakres seminarium:

 1. Efektywna praca zdalna a praca stacjonarna

Przedstawienie najistotniejszych założeń efektywnej pracy zdalnej z uwzględnieniem znaczących odmienności pomiędzy pracą stacjonarną a pracą on-line.

2. Wpływ izolacji na dobrostan dzieci

Jak izolacja wpływa na uczniów i nauczycieli – jak zapobiegać długotrwałym konsekwencjom dla dobrostanu dzieci i młodzieży oraz wychowawców i nauczycieli.

3. Jak podtrzymywać relacje grupowe w klasie

Podtrzymywanie relacji klasowych i wychowawczych oraz tworzenie atmosfery wsparcia w grupach klasowych w ramach szkoły on-line przy wykorzystaniu darmowych i efektywnych narzędzi budowy systemu zdalnego nauczania.

4. Praca wychowawcza on-line

Projektowanie działań wychowawczych i pracy psychopedagogicznej w trybie zdalnym przy wykorzystaniu darmowych i efektywnych narzędzi on-line.

 

Uczestnicy: pedagodzy szkół wszystkich poziomów.

Czas i miejsce: Seminarium prowadzone jest częściowo na platformie webinarowej a częściowo, dla uzyskania większego poziomu interakcji z uczestnikami, na platformie telekonferencyjnej. Czas trwania – 2 godz.

 

Aby wziąć udział w szkoleniu:

  1. Prosimy wejść w link do rejestracji (podany poniżej).
  2. Zostaną Państwo przekierowaniu do formularza rejestracyjnego, gdzie należy uzupełnić dane rejestracyjne.
  3. Prosimy podać adres e-mail, z którego Państwo korzystacie, ponieważ na niego system wyśle indywidualny link do szkolenia.
  4. W otrzymany link prosimy wejść w planowanym terminie szkolenia.

 

Warunki techniczne udziału:

  • Dostęp do Internetu.
  • Zaleca się korzystanie z komputera (ze względu na komfort odbioru prezentowanych treści), choć możliwe jest również skorzystanie z urządzeń mobilnych (smartfonów, tabletów.
  • Niezbędne jest włączenie dźwięku w urządzeniu z którego korzystamy lub użycie słuchawek podłączonych do sprzętu odtwarzającego webinar.
  • Platforma telekonferencyjna umożliwia tworzenie wirtualnego pokoju spotkań, w którym wiele osób może się widzieć i słyszeć. Aby w pełni wykorzystać więc te możliwości, zachęcamy do przygotowania kamery i mikrofonu (większość laptopów posiada wbudowane kamerę i mikrofon, w przypadku komputerów stacjonarnych najczęściej konieczne jest użycie dodatkowego sprzętu).

 

Uwaga: Ilość uczestników na każdym seminarium jest ograniczona. W przypadku zamknięcia list uczestników, rejestracja w danym terminie nie będzie możliwa a kolejne terminy seminariów będą zamieszczane poniżej.

 

Termin szkolenia: 21.05.2020 r. (czwartek), godz. 10.30 (lista uczestników została zamknięta)

 

Termin szkolenia: 25.05.2020 r. (poniedziałek), godz. 10.30 (lista uczestników została zamknięta)

 

Termin szkolenia: 26.05.2020 r. (wtorek), godz. 10.30 (lista uczestników została zamknięta)

 

Termin szkolenia: 29.05.2020 r. (piątek), godz. 10.30 (lista uczestników została zamknięta)

Link do rejestracji: https://livewebinar.com/118-990-692/725b7b909887a8f476751806dc566c26